CAMİ HALISI

Cami Halısı diğer alanlarda kullanılan ürünlere göre daha yoğun ağırlıkta olan dayanıklı, ibadet eden insanlara en iyi şekilde hizmet edecek kaliteli ve uzun ömürlü yapıya sahip olan, alternatif sonsuz desenleri ve teknik değerleri barındıran halılara Cami Halısı denir Cami halısı modellerinden olan göbekli cami halısı halının orta n

oktası olarak adlandırılan göbek kısmında büyük bir desenin bulunduğu halı tipidir. Bu halılar genelde taban alanı büyük olan ve mimarisi ön planda olan camilerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Cami Halısı diğer alanlarda kullanılan ürünlere göre daha yoğun ağırlıkta olan dayanıklı, ibadet eden insanlara en iyi şekilde hizmet edecek kaliteli ve uzun ömürlü yapıya sahip olan, alternatif sonsuz desenleri ve teknik değerleri barındıran halılara Cami Halısı denir. Camilerimizde ayak basılan, alın konulan yerlerde izler ve basıklılığın olmaması çok önemlidir. halı esnek bir yapıya sahip olması gereklidir ve yatma yapmaması gerekmektedir.

Hanzade Cami Halısı olabildiğince desen olarak sade olmalı, dikkati dağıtmamalıdır. Halı, iplik cinsinin koku yapmaması ve sert olmaması gerekmekte ibadet esnasında dizlerin acımaması, sıkıntı vermemesi önemlidir.

Cami halılarının renklerini caminin iç rengine uyumlu tonlarda olmalıdır. Halının rengiyle caminin iç renginin uyumlu olmalıdır ki insanlar namaz kılarken rahatsızlık yaşamasınlar.

Desen oluştururken de hayvan figürleri, haç işaretleri, yıldız, sekizgen benzer şekilleri pek tercih edilmez ve kullanılmaz.

Cami halısını diğer halılardan ayıran en önemli özellik;

Camilerde öncelikle dört farklı hammaddeden mamül ürün türüne rastlamaktayız bunlar, %100 safyün halı, akrilik halı ve polyamid halıdır . Bu malzemelerin kullanılmasının nedeni uzun ömürlü, kaliteli, dayanıklı cami halılarının bu iplik türlerinden üretilmesidir, akrilik halılarının uzun yıllar bozulmayan, koku yapmayan, renk atmayan, keçeleşmeyen ilk günkü gibi sağlam ürünler ibadethaneler için uygun ürünlerdir. Cami Halısı diğer alanlarda kullanılan ürünlere göre daha yoğun ağırlıkta olan dayanıklı, ibadet eden insanlara en iyi şekilde hizmet edecek kaliteli ve uzun ömürlü yapıya sahip olan, alternatif sonsuz desenleri ve teknik değerleri barındıran halılara Cami Halısı denir. Camilerimizde ayak basılan, alın konulan yerlerde izler ve basıklılığın olmaması çok önemlidir. halı esnek bir yapıya sahip olması gereklidir ve yatma yapmaması gerekmektedir.

Hanzade Cami Halısı  olabildiğince desen olarak sade olmalı, dikkati dağıtmamalıdır. Halı, iplik cinsinin koku yapmaması ve sert olmaması gerekmekte ibadet esnasında dizlerin acımaması, sıkıntı vermemesi önemlidir.

Cami halılarının renklerini caminin iç rengine uyumlu tonlarda olmalıdır. Halının rengiyle caminin iç renginin uyumlu olmalıdır ki insanlar namaz kılarken rahatsızlık yaşamasınlar.

Desen oluştururken de hayvan figürleri, haç işaretleri, yıldız, sekizgen benzer şekilleri pek tercih edilmez ve kullanılmaz. Cami halısını diğer halılardan ayıran en önemli özellik;

Camilerde öncelikle dört farklı hammaddeden mamül ürün türüne rastlamaktayız bunlar, %100 safyün halı, akrilik halı ve polyamid halıdır . Bu malzemelerin kullanılmasının nedeni uzun ömürlü, kaliteli, dayanıklı cami halılarının bu iplik türlerinden üretilmesidir, akrilik halılarının uzun yıllar bozulmayan, koku yapmayan, renk atmayan, keçeleşmeyen ilk günkü gibi sağlam ürünler ibadethaneler için uygun ürünlerdir.

detaylara    www.hanzadecamihalisi.com  dan  baka  bilirsiniz  

DEVAMINI OKU ...
Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!