POLYAMİD CAMİ HALISI


Polyamid Cami Halısı: Sentetek bir lif çeşidi olan aslında naylon diye bildiğimiz türdür. Dayanıklılığı düşük olsa da polyamid cami halısı fiyatları uygun olduğundan tercih edilmektedir.

Cami Halısı Model Ve Fiyatları

 0

 0

Camilerde kullanılan halıların farklı modelleri, farklı özellikleri ve bu özelliklere bağlı olarak da birbirinden farklı fiyatları bulunmaktadır. Bu fiyatlarda belirleyici olan unsur öncelikli olarak iplik türü ve kalitesidir. Yün cami halıları fiyat olarak diğer türdeki halılardan daha pahalıdırlar ve oldukça sıcak tutarlar. Fakat bu halıların da yaz mevsiminde kullanımı fazla avantajlı olmamaktadır. Bu halılara alternatif olarak üretimi yapılan akrilik halılar ise yünden sonra en kaliteli cami halısıdır. Akrilik halılar mevsimsel kullanıma daha uygundur. Polyamid halılar ise diğer halı türlerine göre daha yaygın şekilde üretimi yapılan fakat kullanım ömrü de daha kısa olan cami halılarıdır. Halıların geçici süre kullanılacağı ve sonra değişim yapılacağı dönemlerde bu halılar tercih edilebilir. Polyamid halılar yalnızca caminin muhtelif yerlerinde kaplama malzemesi olarak da seçilebilir. Cami halısı fiyatları bu kriterlere göre değişmektedir.

Cami Halısında Renk ve Desenler

Cami halısında standart olarak 2 ayrı model kullanılmaktadır. Bu cami halısı modelleri saflı cami halısı ve cami halısı adı verilen modellerdir. Göbekli cami halıları orta kısmında büyük ve renkli bir desenin bulunduğu halılardır. Bu halılar satın alındıktan sonra cami taban alanının ortasına ya da en fazla ışık alan kısmına desenin geleceği şekilde yerleştirilir. Göbekli cami halısı modelleri en çok büyük ve mimari özellikleri olan gösterişli camilerde kullanılmaktadır. Bununla birlikte göbekli halılar içinde de desenlerin şekline ve rengine göre birçok alt model bulunmaktadır. Bu modellerin her biri farklı etnik desenlerden ve tarihi figürlerden esinlenmiştir. Diğer bir model ise saflı cami halısıdır. Bu halılarda herhangi bir büyük desen olmamakla beraber yalnızca saf çizgisine göre halılar serilmektedir.

Cami Halısının Büyüklüğü

Cami halısının büyüklüğü cami tabanına bağlı olarak değişmektedir. Her caminin eni ve boyu birbirinden farklı olmaktadır. Camilerde yer alan kolonlar, sütunlar ya da kör noktalar ölçü alırken iyi hesaplanmalıdır. Alınan halının metre karesine göre cami halısı fiyatları belirlenecektir. Bu sebeple doğru ölçünün alınması önemlidir. Seçilen halı modelinin ve üzerinde bulunan renklerin camiye uygun olması ve özelliklerini yansıtması gerekmektedir.Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!